Nabídka bezpečnostních dveří na českém trhu je velmi široká a zákazníci většinou nevědí, na co by měli dát pozor. Vy také si kladete otázku, jak vybrat a koupit kvalitní bezpečnostní dveře. Nechcete dát zlodějům možnost snadného vniknutí dovnitř. Určitě máte pravdu. A my máme pro vás pár užitečných tipů, jak vybrat bezpečnostní dveře.
Bezpečnostní třídy Bezpečnostní třídy jsou normalizované evropskou unií v hodnotách 1-5, což znamená, že každý výrobce musí mít stejná hodnotící kritéria pro zařazení dveří do jednotlivých tříd.


Jak vybrat bezpečnostní dveře? – gallery

bezpečnostní dveře

Foto: www.dopos.cz

bezpečnostní dveře

Foto: www.ireceptar.cz

bezpečnostní dveře

Foto: i.idnes.cz

Pro nás je to výhoda, protože lze snadno porovnat kvalitu jednotlivých dveří. Ve třídách 1-3 najdete dveře dost levné, přičemž pouze třída 3. splňuje veškeré evropské normy a certifikáty odolnosti proti vloupání. Při výběru tříd 1. nebo 2. doporučujeme používání několika zámků. Třídy 4. a 5. znamenají nadstandardně kvalitní výrobky, které obvykle nejsou používány v soukromých bytech. Vyberte vhodný materiál Doporučujeme dveře vyrobené z plechu, který nereaguje na vlhkost ani na změnu teplot, což v případě bezpečnostních dveří je velmi důležité.

Kromě toho překonání plechu je mnohem…

Kromě toho překonání plechu je mnohem obtížnější než třeba dřeva – a to jak při provrtávání, tak řezání. Zároveň se nemusíte bát o vzhled dveří – výrobci nabízejí širokou škálu barev a vzorků.